Malmö Folkets Park drivs sedan första januari 2007 av gatukontoret, Malmö stad, i samarbete med stadsfastigheter som äger de flesta av parkens byggnader. Byggnaderna hyrs ut till olika verksamheter.

Folkets Park är en del av enheten för besöksanläggningar. Enheten omfattar även Slottsträdgården, Stapelbäddsparken, kalkbrottet och utegymmen.

Adress

Besöksadress:
Falsterbogatan 9

Postadress:
Malmö Folkets Park, 205 80 Malmö

Telefon och e-post

Malmö stads växel: 040-34 10 00
E-post: folketspark@malmo.se

Gatukontorets kundservice
Tel: 020-34 45 00
Mån-fre kl.7:30-16

Verksamhetsledare, Folkets Park
Felicia Fredriksson, felicia.fredriksson@malmo.se
Tel: 040-34 12 29

Föreningskoordinator, projektledare
Santiago Troche, santiago.troche@malmo.se
Tel. 0709-34 13 17

Barn- och familjearrangemang
Claes Carlsson, claes.carlsson@malmo.se
Tel: 040-34 15 23

Scener och teknik
Henrik Hagdahl, henrik.hagdahl@malmo.se

PR- och kommunikationsansvarig
Andreas Ivansson, andreas.ivansson@malmo.se
Tel. 0709-34 12 71

Produktionsassistent
Emelie Niskanen, emelie.niskanen@malmo.se
Tel. 0733-10 72 69

Du kan också kontakta respektive verksamhet direkt, se Nöjen.